banner
banner
banner

ÖZCAN MECLİS KÜRSÜSÜNDEN DÜZCE’NİN SORUNLARINI AKTARDI!

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada Düzce’nin trafik, altyapı ve turizm sorunlarına dikkat çekti. Özcan, konuşmasında hem merkezi hükümetin hem de bakanlıkların yapması gereken önemli..

ÖZCAN MECLİS KÜRSÜSÜNDEN DÜZCE’NİN SORUNLARINI AKTARDI!
Yayınlanma: Güncelleme: 26 views

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada Düzce’nin trafik, altyapı ve turizm sorunlarına dikkat çekti. Özcan, konuşmasında hem merkezi hükümetin hem de bakanlıkların yapması gereken önemli konulara değindi.

“Düzce’nin Nüfusu 400 Bini Aştı”

Talih Özcan, 1999 yılında yaşanan yıkıcı depremlerden sonra Düzce’nin hızla büyüdüğünü belirterek, şehrin nüfusunun 400 bini aştığını söyledi. Sanayi, turizm ve tarım alanlarında gelişmekte olan Düzce’nin sorunlarının zamanla arttığını ifade eden Özcan, “Düzce’de şiddetli yağışlarda dereler taşıyor. Yetersiz altyapıdan kaynaklanan taşkınlar oluyor, köprüler yıkılıyor. İnsanlarımızın can ve mal güvenliği tehlikeye giriyor,” dedi.

Altyapı ve Trafik Sorunları

Düzce’nin altyapı projelerinin tamamlanması gerektiğini vurgulayan Özcan, E-5 Karayolu üzerinde altgeçitlere ihtiyaç olduğunu belirtti. Şehirlerarası araç yoğunluğunun trafiği tıkadığını ifade eden Özcan, “Olimpiyat Kavşağı ve Öztürkler Kavşağı gibi önemli noktalara alt ve üstgeçitler yapılmalı, trafik rahatlatılmalıdır,” dedi.

Yıllardır Tamamlanamayan Yol Projeleri

Özcan, Yığılca – Zonguldak arasındaki yol projesi ve Akçakoca’daki 5.5 km’lik sahil yolu projesinin yıllardır tamamlanmadığını belirtti. Köylerin ortasından geçen araçların ciddi kazalara yol açtığını vurgulayan Özcan, “Melenağzı Köyü’nde yol, su ve liman sorunu bitmiyor. Ankara ve İstanbul arasında yapılması planlanan süper hızlı tren projesine Düzce mutlaka dahil edilmelidir,” dedi.

Doğal Gaz ve Sağlık Hizmetleri Sorunları

Düzce’nin Avrupa’nın havası en kirli şehirlerinden biri haline geldiğini belirten Özcan, 4 binden fazla hanenin doğal gaz kullanamadığını söyledi. Bazı köylere imar sorunları nedeniyle doğal gaz bağlanamadığını ifade eden Özcan, ucuz kömür kullanımının hala devam ettiğini vurguladı. Düzce’deki devlet ve üniversite hastanelerinin tam donanımlı olmadığını, yatak sayısının ve uzman doktor sayısının yetersiz olduğunu belirtti. Kanser hastaları için teşhis ve tedavi olanağının olmadığını, PET görüntüleme ve radyoloji hizmetlerinin bulunmadığını söyledi.

Turizm ve Tarım

Düzce’nin Karadeniz’e kıyısı olduğunu ve yüksek bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirten Özcan, yeterli turizm yatırımlarının yapılmadığını söyledi. “Düzce’yi marka haline getirmemiz gerekiyor. Fındık üretimi çiftçilerimiz ve ülke ekonomisi için çok önemlidir. Ancak üreticilerimiz, artan maliyetleri karşılayamıyor,” dedi.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.