banner
banner
banner

YEMENİCİ’DEN AKÇAKOCA İÇİN ÇÖZÜM ODAKLI ÖNERİ!

2014-2019 Dönemi Akçakoca’nın unutulmaz belediye başkanlarından olan Cüneyt Yemenici, geçtiğimiz hafta sonu Akçakoca’da denize girilmesinin yasaklanmasının ardından yapmış olduğu bir açıklama ile çözüm odaklı eleştiri getirerek dikkatleri üzerine çekti. Yemenici,..

YEMENİCİ’DEN AKÇAKOCA İÇİN ÇÖZÜM ODAKLI ÖNERİ!
Yayınlanma: Güncelleme: 41 views

2014-2019 Dönemi Akçakoca’nın unutulmaz belediye başkanlarından olan Cüneyt Yemenici, geçtiğimiz hafta sonu Akçakoca’da denize girilmesinin yasaklanmasının ardından yapmış olduğu bir açıklama ile çözüm odaklı eleştiri getirerek dikkatleri üzerine çekti.

Yemenici, yapmış olduğu açıklamasında şunları söyledi.

 

“Değerli hemşehrilerim; özellikle turizm işletmecisi esnaflarımızdan gelen serzenişlerden sonra görüşlerimi açıklama gereği hissettim.

Dönemimde turizme çok önem vermiş ve en önemli turizm değerlerimizi ilçemize kazandırmak için çaba sarf etmiş, turizm yatırımcılarına her türlü desteği vermeyi görev bilmiş birisi olarak, Akçakoca sevdalısı  biri olarak, bu açıklamayı yapma gerekliliği hissettim.

İlgili makamların insanımızın can güvenliği konusundaki hassasiyetlerini değerlendirmek ve anlamakla birlikte; son dönemde ilçemiz için alınan, “Denize girmek yasaktır” minvalindeki kararları net bir şekilde ‘doğru’ bulmadığımı ve katılmadığımı ifade etmek isterim. Komşu ilçelerimiz Kocaali, Karasu, Alaplı ve Ereğli’de aynı dönemde bu tarz kararlar alınmazken yalnızca ilimiz ölçeğinde uygulanması esnafımızı ciddi anlamda üzmektedir.

Özellikle yaz aylarında yakın çevremizi ve iki büyük metropolün göz bebeği olan ilçemizi tatil noktasında değerlendireceğini düşündüğümüzde bu tarzda kararlar alınırken daha ‘hassas’ davranılması gerektiği düşünüyorum.

Çünkü bu tarz açıklamalar; Turizm bakanlığı yokken, 1952 yılından bu yana gerçek manada dernekleşme ile profesyonel turizme geçiş yapan ilk yerleşim yerleri olan Akçakocamıza ‘dinlenmek’ için dahi gelmek isteyen yerli ya da yabancı turist potansiyelini olumsuz etkileyebilecektir. Karadeniz, her zaman aynı Karadeniz’dir.

Bu tarz, halkımızın güvenliğini ön planda tutacak açıklamalar elbette elzem olabilir lakin karar alınacaksa bile, bunun resmi makamlar tarafından açıklama şeklinde değil , sahillerimizde görev yapan ve sahillerimizin güvenliğini sağlayan cankurtaran ekipler tarafından ‘bayrak’, ‘sahil anonsları ve ‘flamalar’ eşliğinde yapılmasını daha doğru buluyorum.

Dönemimizde ‘tam teşekküllü’ cankurtaran ekipleri oluşturarak, boğulma vakalarını minimuma indirgemiştik. Biran evvel bu ekipler güçlendirilmeli, jet skili ekip sayımız arttırılmalıdır, drone cankurtaran sistemleri temin edilmeli, sahil güvenlik komutanlığımız ile koordineli şekilde, bu konuda deneyim kazanmış itfaiye birimimiz tarafından yapılması doğru bir karar olacaktır.

Akçakoca’da yalnızca deniz turizmi yoktur. Havuzlu birçok tesisimiz serinlemek isteyen turistler için eşsiz imkanlar sunmaktadır. Yine tarihi arkeolojik alan, gastronomi, şelale, mağara gibi başkaca birçok turizm alanı bulunmaktadır. Balığın en lezzetli şekilde pişirilip sunulduğu eşsiz ilçemize gelmeyi düşünen turistler resmi açıklamaları okuyup ürküp gelmekten vazgeçebilecektir.

Konu ile ilgili olarak asıl esas olan tabii ki Valiliğimiz ve Belediyemizin koordineli çalışıp, iş birliği ile ne esnafımıza ne de vatandaşımıza her hangi bir olumsuzluk yansıtmadan halkın mutluluğunun tahsis edilmesidir.”

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.