banner
banner
banner

VALİ SELÇUK ASLAN GÖREVE BAŞLADI!

Valiler kararnamesi ile Düzce’ye atanan Vali Selçuk Aslan görevine başladı. Daha önce sel ve deprem bölgelerinde koordinatörlük görevini yapan Vali Aslan, Düzce’de ilk hedefin afetlere karşı dayanıklı bir şehir oluşturmak..

VALİ SELÇUK ASLAN GÖREVE BAŞLADI!
Yayınlanma: Güncelleme: 143 views

Valiler kararnamesi ile Düzce’ye atanan Vali Selçuk Aslan görevine başladı. Daha önce sel ve deprem bölgelerinde koordinatörlük görevini yapan Vali Aslan, Düzce’de ilk hedefin afetlere karşı dayanıklı bir şehir oluşturmak olduğunu söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla İller İdaresi Genel Müdürlüğünden Düzce Valiliği’ne atanan Vali Selçuk Aslan için Düzce Valiliği önünde karşılama programı düzenlendi. Vali Aslan’ın tören birliğini selamlamasıyla başlayan programa mülki idareciler, kurum ve kuruluşların idarecileri, muhtarlar, siyasi parti il başkanları ve STK temsilcileri katıldı. Programa katılanlarla tek tek tanışan Vali Aslan, daha sonra bir konuşma yaptı.

 

 

Konuşmasında herkese açık, ulaşılabilir bir vali olacağını dile getiren Selçuk Aslan, deprem ve sel bölgelerinde koordinatörlük yaptığını belirterek, Türkiye’nin en genç ilinde afetlere karşı hazırlıklı bir şehir oluşturmak için çalışacağını da ifade etti. Vali Aslan, “Düzce Valiliği görevimin bu güzel şehre, sizlere ve milletimize, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atanmış olduğum Düzce Valiliği görevine bugün itibarıyla başlamış bulunmaktayım. Kutadgu Bilig’de denildiği gibi ’Hizmet et, kul hizmeti sayesinde bey olur, hizmeti makbule geçmeyen insan dileğine kavuşur mu?’, yine Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle ’Millete efendilik yoktur, hizmet vardır, ona hizmet eden efendisi olur’ ve Şeyh Edebali’nin ifadesiyle ’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarı ve tarihimizin, medeniyetimizin devlet geleneğimizin birikimlerini göz önünde bulundurarak Düzce’mizi hep birlikte düşünecek, hep birlikte hayal edecek, ilimizin her alanda topyekun gelişimine yönelik adımlarla hizmet çıtasını inşallah daha yukarılara taşımak için el ele birlikte gayret sarf edeceğiz” dedi.

 

“Afetlere hazırlıklı olacağız”

 

Vali Aslan, deprem ve sel bölgelerinde koordinatörlük yaptığını da belirterek, Düzce’de afetlere karşı hazırlıklı olmak için çalışmalar yapılacağını dile getirerek, “2001 Aralık ayında kaymakam adayı olarak başladığımız mülki idare amirliği yolculuğunda bulunduğum dönem içerisinde kaymakamlık, vali yardımcılığı, mülkiye müfettişliği ve yine istisnai görevler noktasında afet acil durum koordinatörlükleri, il özel idaresi genel sekreterlikleri ve son olarak İller İdaresi Genel Müdürü olarak 22 yılı aşan meslek yaşamım boyunca edindiğim tecrübeler ışığında Düzce ilimizdeki en temel hedefim; vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, kamu düzeninin devamı başta olmak üzere yakın zamanda yaşadığımız sel ve deprem felaketlerini göz önünde bulundurarak ilimizin afetselliğine yönelik tedbirleri almak ve gerekli adımları atmak olacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

“Ulaşılabilir vali olacağım”

 

Vali Selçuk Aslan, vatandaşların ulaşabileceği bir vali olmak istediğini de işaret ederek, “Bunların yanı sıra; şehrin tüm dinamikleriyle iş birliği içerisinde, milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz, üniversitemiz, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve şehrimizin tüm kanaat önderleriyle birlikte geçmişte yapılanların üstüne yeni kazanımlar ekleyerek Düzce’mizi daha ileri bir seviyeye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Tüm Düzceli hemşehrilerime ayrıca şunları da ifade etmek istiyorum; valilik sizindir. Cumhurbaşkanımızın yönetim anlayışına da uygun olarak görev yapacağım süre boyunca her daim ulaşılabilir bir vali olacağım. Başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere garip gureba ve ihtiyaç sahibi her vatandaşımız bizlere emanettir. Bizler necip milletimize hizmet ederek Cenab-ı Hakk’ın rızasına talibiz. Ancak bu rızanın da milletin rızasından geçtiğini biliyoruz. Bu itibarla milletin rızasını, duasını kazanmak için var gücümüzle gayret edip, Düzce’mizde hayırla anılacak işler yapmaya talibiz. Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde ortaya koyduğu hedefler istikametinde azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Program sonunda makamına gelen Vali Selçuk Aslan, göreve başlama yazısını imzalayarak, vali yardımcıları ve belediye başkanları ile bir süre sohbet etti.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.