banner
banner
banner

KORUGÖL TABİAT PARKI’NI TURİZME KAZANDIRACAK İMZA ATILDI!

Düzce Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) ve Turizm ve Seyahat Acenteleri Vakfı (TURSAV) iş birliğiyle hayata geçirilen Düzce Korugöl Tabiat Parkı yatırımında ilk etap için ihale süreci tamamlandı. Düzce..

KORUGÖL TABİAT PARKI’NI TURİZME KAZANDIRACAK İMZA ATILDI!
Yayınlanma: Güncelleme: 32 views
Düzce Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) ve Turizm ve Seyahat Acenteleri Vakfı (TURSAV) iş birliğiyle hayata geçirilen Düzce Korugöl Tabiat Parkı yatırımında ilk etap için ihale süreci tamamlandı. Düzce turizmine ivme kazandıracak projenin yapımı için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner ve yüklenici firma yetkilileri tarafından imzalar atıldı.
Sürdürülebilir turizm açısından örnek oluşturacak olan Düzce Korugöl Tabiat Parkı projesinin hayata geçirilmesi konusundaki adımlar birer birer atılıyor. Korugöl Tabiat Parkı’nın ilk etap çalışmaları için düzenlenen ihalenin ardından, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner ve yüklenici firma temsilcileri Düzce Mutfak Sanatları Merkezi’nde bir araya geldi ve sözleşme imzaladı.
Düzce Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) ve Turizm ve Seyahat Acenteleri Vakfı (TURSAV) iş birliğiyle hayata geçirilen ve sürdürülebilir turizmin simgesi olarak tasarlanan Korugöl Tabiat Parkı; günübirlik mesire alanları, kamp alanları, yürüyüş rotaları ve çeşitli aktivite merkezlerinden oluşuyor.
Bölgeyi turizm açısından önemli bir çekim merkezine dönüştürmesi hedeflenen projenin ilk etabında yapılacak olan günübirlik tesislerin 2024 yılı içinde tamamlanması planlanıyor. İkinci etapta hayata geçirilecek olan konaklama alanlarının yapımı ise 2025 yılında tamamlanacak.
Proje ile ilgili bir değerlendirme yapan TÜRSAB Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner, projeye sağladıkları katkı ve gösterdikleri çaba için Düzce Belediye Başkanı ve TÜRSAB Başkanı’na teşekkür etti.
Güner, “Sürdürülebilir turizm kapsamında hayata geçirilen bu proje için Düzce Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü’ye ve TÜRSAB Başkanı Sayın Firuz Bağlıkaya’ya şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca TURSAV yönetimine de teşekkürü borç biliyorum. Korugöl Tabiat Parkı projesi, bölge turizmine büyük katkı sağlamanın yanı sıra TÜRSAB’ın turizmi 12 aya ve ülke geneline yayma hedefiyle açıkladığı ‘Turizm Yüzyılı’ yaklaşımının da bir yansıması niteliğinde. Korugöl Tabiat Parkı için ihalenin yapılmasıyla birlikte günübirlik alanların kullanımı için yapım çalışmaları tüm hızıyla başlayacak ve yılsonuna kadar ilk etabı tamamlayacağız” açıklamasında bulundu.
banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.