banner
banner
banner

FİLİSTİN BÜYÜKELÇİSİ DÜZCE’YE GELDİ: NETANYAHU, İSRAİL’İN ÇÖPLÜĞÜNE GİDECEKTİR

İsrail’in 7 Ekim 2023 yılından bu yana Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırıları, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve Düzce’de de büyük tepkilere neden oluyor. Soykırım girişiminin başladığı günden bu yana..

FİLİSTİN BÜYÜKELÇİSİ DÜZCE’YE GELDİ: NETANYAHU, İSRAİL’İN ÇÖPLÜĞÜNE GİDECEKTİR
Yayınlanma: Güncelleme: 47 views

İsrail’in 7 Ekim 2023 yılından bu yana Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırıları, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve Düzce’de de büyük tepkilere neden oluyor. Soykırım girişiminin başladığı günden bu yana en güçlü tepkinin ortaya konduğu Türkiye’de, vatandaşlar protesto ve eylemlerini sürdürüyor.

Düzce’de de gündemden düşmeyen Gazze konusuna ilişkin eylemler, gösteriler, yürüyüşler ve basın açıklamaları hemen her gün hayata geçiriliyor. Bu çerçevede, Kültür Mahallesi’nde bulunan 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda “Gazze ve Dünya Mazlumları Şahlanış Gecesi” adı verilen ve Düzce’nin ev sahipliği yaptığı bir program gerçekleşti.
Düzenlenen programa, Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa, ve pek çok önemli isim konuşma yaptı. Avrupa Milli Görüş Teşkilatları eski Başkanı ve Konya Milletvekili Ali Yüksel, gazeteci ve yazar Abdurrahman Dilipak, Geçmiş dönemlerde Düzce Miiletvekilliği yapmış olan Fahri Çakır da konuşma gerçekleştirdi.
Konuralp Gazi Mehteri, Filistin marşları ile geceye anlam katarken, şair ve yorumcu Seyfullah Kartal, Filistin şiirleri seslendirdi. Düzce Üniversitesi’nde okuyan Filistinli öğrenciler, Gazze’deki dramı anlatan konuşma ve şiir seslendirdiler. Sanatçı Selami Güneş ise Filistin türküleri ile özel klip gösterileri sundu.
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, il müftü yardımcısı Hasan İzmirli’nin Gazze için dua etmesiyle devam etti. Tüm salonun hep birlikte amin dediği duanın ardından, konuşmacıların Gazze ile ilgili konuşmalarıyla program devam etti.

 

“Gazze ve Dünya Mazlumları Şahlanış Gecesi” adı verilen ve Düzce’nin ev sahipliği yaptığı bu anlamlı etkinlik. Filistin Büyükelçisi Fead Mustafa’nın da katılımıyla canlı yayında dünyaya güçlü mesajlar verdiği bir geceydi. Tivi 6 kanalında, Düzce’den tüm dünyaya canlı yayında seslendi.
Filistin Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa’nın Konuşması:
“Ey kahraman Düzce halkı, en büyük liderin Necmettin Erbakan’ın torunları, ey büyük Türk halkı. Ve büyük Türk halkı, bugün geldiğiniz en yüksek sesle haykırıyorsunuz bütün bu zalimlerin ve kalleşlerin yüzüne. Haşimin Gazze’sinden dik duran Gazze’sinden sizlere selam olsun Gazze’nin bütün köylerinden kasabalarından, sizlere selam olsun.

Siyonizmin katil aletleri ile yapılan saldırılardır. Evet, Batı Şeria’da, Kudüs’te ve Gazze’de soykırımla karşı karşıyayız. Bütün bu amaçları bizim davamızı bertaraf etmek için yapıyorlar. Ama buna rağmen ve bütün bunlara rağmen, bütün haklarımızı, dini ve siyasi ebedi bir şekilde savunacağız. Kesinlikle gençlerimizden biri, kadınlarımızdan biri ve çiçeklerimizden biri, Kudüs’te minarelerde bayraklarımızı dalgalandıracaklardır.
Değerli kardeşlerim ve değerli Türk halkı, bu saldırının Gazze bölgesinde dokuzuncu ayına giriyoruz. Ey kardeşlerim, tam zamanıdır sesimizi haykıracağız. Ne söyleyeceğiz ki bütün bu soykırımı durdurmalıyız; hem Gazze’de hem Batı Şeria’da. Tam zamanıdır ki yeni bir üzüntü bütün halkımıza yaşanmaması için, bunu bütün halkımıza söylememiz gerekir. Ve özgürlüğümüz için, davamız için durmayacağız, ta ki zaferi kazanana kadar. Halkımız hiçbir yere gitmeyecek ve göç etmeyecek; kendi yaralarımızı sarıp bu zaferi kazanacaktır. Gazze’nin katili ve onun çetesi Netanyahu, İsrail’in çöplüğüne gidecektir.

Çok teşekkür ederiz Türkiye halkına, her zaman davamız için bizim haklarımız için birleşiyor.”

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.