banner
banner
banner

EYLEMLE BAŞLAMIŞLARDI; HORONLA BİTİRDİLER!

Düzce’de 1 Aralık 2018 tarihinde EYT mağdurlarının oluşturduğu grup tabutlu eylem yaparak EYT mücadelesini başlatmışlardı. Aradan geçen 5 yıllık süre sonunda EYT’nin çözüme kavuştuğu müjdesini alan grup bu kez aynı..

EYLEMLE BAŞLAMIŞLARDI; HORONLA BİTİRDİLER!
Yayınlanma: Güncelleme: 125 views

Düzce’de 1 Aralık 2018 tarihinde EYT mağdurlarının oluşturduğu grup tabutlu eylem yaparak EYT mücadelesini başlatmışlardı. Aradan geçen 5 yıllık süre sonunda EYT’nin çözüme kavuştuğu müjdesini alan grup bu kez aynı tabutla EYT eylemlerini başladıkları yerde horon oynayarak sonlandırdılar.

Düzce’de EYT mağduru bir grup kendileri EYT mağduru olan Mehmet Ali Çelik öncülüğünde 1 Aralık 2018 yılında şehir merkezinde tabutlu eylem yaparak ‘Mezarda emeklilik istemiyoruz’ diyerek EYT mücadelesi başlattılar. Aradan geçen 5 yıllık süre içinde bir çok görüşmeler yapan ve dernekleşen grup üyeleri 2022 yılının son günlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT açıklamasıyla emekli olmaya hak kazandılar.

Sakarya, Düzce ve Bolu EYT dernekleri, bu kez EYT eylemlerini başladıkları yerde yine EYT’nin simgesi olan tabut ve ‘rahmetli’ isimli banka kartını kırarak sonlandırdılar.

Düzce Belediyesi önünde düzenlenen kutlama programında konuşan Sakarya, Bolu ve Düzce EYT Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik, “EYT’nin ne olduğunu, mezarda emeklilik istemediğimizi, sayın Yaşar Okuyan’ın çıkardığı yasalarla yaşadığımız mağduriyetin ortadan kaldırılması için bir haklı bir direniş içine girdik. Hak mücadelesini, STK’nın nasıl çalıştığını göstermek için yol açıktık. Kurmuş olduğumuz derneğimiz, Türkiye’ye örnek olarak Sakarya, Bolu ve Düzce derneği ile harekete geçtik. Birilerinin şöyle bir söylemi oldu. Ağzınıza bir parmak bal çalacaklar, sizi kandıracaklar dediler. Biz inadına mücadele ettik, görüştük. Biz hakkımızı, hal verecek olan Cumhurbaşkanımızdan, Cumhur ittifakı bileşenlerinden isteyerek sonuna kadar mücadele ettik. Yeni yıla 2023 yılına 3 gün kala sayın Cumhurbaşkanımız Vedat beyle yaptığı toplantı sonrası çıkarak müjdeyi verdi. Ben bütün EYT’li kardeşlerimize, sayın Cumhurbaşkanımıza ve Devlet beye güçlü bir alkış istiyorum.Hak aramak bağırmakla olmuyor, hak aramak yakıp, yıkmakla olmuyor. Hak aramak planlı, örgütlü ve dosyaları sunmakla oluyor. Biz iktidardan hakkımızı bu şekilde aldık. Biz iktidar tarafından dinlenmediğimizi düşünerek bazı eylemlerle yola çıktı. Biz kimine göre genciz, kimine göre yaşlıyız ama herkesin gönlünde haksızız dedik. Ama haklı mücadelemizin karşılığını aldık” dedi.


Ardından EYT eylemlerine giden bankamatikler önüne giden grup banka kartlarını çıkararak temsili olarak emekli maaşlarını çektiler. EYT eylemleri oyun havası ve horonlar eşliğinde son buldu.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.