banner
banner
banner

DÜZCE’NİN YENİ YEŞİL YÜZÜ!

Düzce Belediyesi, kentin merkezinde yeni bir yeşil alan kazandırmak için Millet Bahçesi-2 projesini hayata geçiriyor. 48.600 m2’lik geniş bir alan üzerine kurulacak proje, Düzce halkına nefes alabilecekleri, stres atabilecekleri ve..

DÜZCE’NİN YENİ YEŞİL YÜZÜ!
Yayınlanma: Güncelleme: 54 views

Düzce Belediyesi, kentin merkezinde yeni bir yeşil alan kazandırmak için Millet Bahçesi-2 projesini hayata geçiriyor. 48.600 m2’lik geniş bir alan üzerine kurulacak proje, Düzce halkına nefes alabilecekleri, stres atabilecekleri ve çocukların oynayabileceği yeni bir yaşam alanı sunacak.

“Yeniden Yeşil Düzce” hedefi doğrultusunda, geçtiğimiz 5 yılda Millet Bahçesi-1 ve 23 Nisan Parkı projeleri ile kentin merkezinde vatandaşlar için yeni nefes alma alanları oluşturan Düzce Belediyesi, Millet Bahçesi-2 projesini başlattı. Toplam 48.600 m2’lik geniş bir alan üzerine kurulacak olan proje, kentin yeşil dokusunu daha da güçlendirecek ve sosyal yaşam kalitesini artıracak.

STADYUM “ÇİM ETKİNLİK ALANI”NA DÖNÜŞECEK
Millet Bahçesi-2 projesi içerisinde, 370 m2’lik bir Millet Kıraathanesi, 4 adet 22 m2’lik büfe ve 500 m2’lik bir açık Afet Toplanma Alanı yer alacak. Mevcut stadyum alanı ise “Çim Etkinlik Alanı” ve “Çim Amfi” olarak değerlendirilecek. Bunların yanı sıra, çocuk oyun alanları ve vatandaşların oturup dinlenebileceği yeşil alanlar da oluşturulacak. Proje kapsamında ayrıca, Millet Bahçesi 1 projesine bağlanan “Yeşil Yol” adındaki yaya yolu da inşa edilecek. Millet Bahçesi-2 projesinin bir diğer önemli bileşeni de, 5.500 m2’lik Anıt Eser yapısı olacak. Bodrum, zemin ve 1. kattan oluşan bu bina, Valilik İdari Binası olarak da kullanılabilecek.

 

 

YAPIM İHALESİNE YÖNELİK HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Proje çalışmaları tamamlanarak teslim aşamasına gelen ve yasal süreleri tamamlandıktan sonra yapım ihalesine hazır hale getirilecek Millet Bahçesi-2, kısa süre içerisinde inşa edilmeye başlanacak.

Proje yetkililerinin açıklamalarına göre, Millet Bahçesi-2 tamamlandığında Düzce halkına yepyeni bir nefes alma ve yeşil dinlenme alanı sunulacak. Vatandaşlar bu yeni alanda stres atabilecek, çocuklar oyun oynayabilecek ve tüm kent sakinleri için rahat bir sosyal yaşam alanı oluşturulacak.
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Millet Bahçesi-2 projesinin kentin merkezinde önemli bir yeşil alan açığını kapatacağını ve kent yaşamına olumlu katkılar sağlayacağını vurguladı. Özlü projenin, kısa süre içinde inşa edilerek halkın hizmetine sunulacağını dile getirdi.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.