banner
banner
banner

DÜZCE’DE FİLİSTİN DİRENİŞİ: İSRAİL’E TİCARETTEN VAZGEÇİN!

Düzce’de, Filistin halkının maruz kaldığı zulme dikkat çekmek ve destek olmak amacıyla düzenlenen eylemde, Filistin dostları İsrail’in gözü dönmüş vahşeti karşısında bir kez daha seslerini yükseltti. Eylemde kullanılan ifadelerle Filistin..

DÜZCE’DE FİLİSTİN DİRENİŞİ: İSRAİL’E TİCARETTEN VAZGEÇİN!
Yayınlanma: Güncelleme: 145 views

Düzce’de, Filistin halkının maruz kaldığı zulme dikkat çekmek ve destek olmak amacıyla düzenlenen eylemde, Filistin dostları İsrail’in gözü dönmüş vahşeti karşısında bir kez daha seslerini yükseltti. Eylemde kullanılan ifadelerle Filistin halkının yaşadığı acı ve çaresizlik vurgulanarak, dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir katliam ve kuşatma altında oldukları haykırıldı.

Eyleme katılanlar, 10 Mart, 24 Mart ve 14 Nisan gibi tarihlerde yapılan benzer eylemlere atıfta bulunarak, Filistin için sadece göz yaşı dökmenin yetersiz olduğunu ve ABD ile İsrail’i kınamanın Gazze’ye nefes olamayacağını vurguladılar. Filistin’in yanında olduklarını belirten eylemciler, İsrail’in insanlık dışı saldırılarını kınadılar.

Türkiye’nin İsrail ile devam eden ticaretinin derhal kesilmesi gerektiğini dile getiren eylemciler, İsrail ile yapılan ticaretin, Gazze’deki açlık ve yıkımı finanse ettiğini ve bu ticaretin devam etmesinin bir ihanet olduğunu belirttiler. “İsrail’le tüm ilişkiler derhal kesilmeli!” sloganıyla İsrail’e karşı tavır alınması gerektiğini vurguladılar.

Eylemde ayrıca, Türkiye’nin NATO üyeliği ve İncirlik ve Kürecik üslerinin İsrail’e hizmet ettiği belirtilerek, NATO’dan çıkılması ve söz konusu üslerin kapatılması talebi dile getirildi. “Kısıtlama yetmez, ambargo gerek!” sloganıyla İsrail’e karşı daha sert önlemler alınması gerektiği vurgulandı.

Son olarak, eyleme katılanlar Filistin halkının direnişini destekleyerek, “Yaşasın Gazze Direnişimiz!” sloganıyla Filistin’in özgürlüğü için mücadele eden herkesi desteklemeye çağırdılar. Küresel İntifada çağrısına kulak verilmesi gerektiğini vurgulayarak, Siyonistlerin yenileceğini ve direnen Filistin’in kazanacağını belirttiler.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.