banner
banner
banner

DÜZCE VALİLİĞİ’NE SELÇUK ARSLAN ATANDI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile Düzce’ye atanan Vali Selçuk Aslan’ın afet yönetimi deneyimi göze çarptı.   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

DÜZCE VALİLİĞİ’NE SELÇUK ARSLAN ATANDI!
Yayınlanma: Güncelleme: 85 views

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile Düzce’ye atanan Vali Selçuk Aslan’ın afet yönetimi deneyimi göze çarptı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan valiler kararnamesi ile Şırnak’a atanan Vali Cevdet Atay’ın yerine gelen İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü Selçuk Aslan’ın afet yönetimi konusundaki deneyimi göze çarptı. Özellikle son dönemde Karadeniz bölgesinde meydana gelen sellerde ve Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde aktif yönetici görevi yürüten Vali Aslan’ın afet dönemlerinde koordinatörlük görevlerini başarıyla yürüttüğü öğrenildi.

Selçuk Aslan kimdir?

 

Düzce’ye vali olarak atanan Selçuk Aslan, 1978 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de tamamlayan Aslan, yüksek öğrenimini 1998’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlayarak lisansüstü çalışmalara başladı. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bilim Dalında “Kovancılar’ın Sosyal Yapısı” konulu tezinin kabulü ile bitirdi. Memuriyet hayatına 2000 yılında Maliye Bakanlığında başlayan Aslan, Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 27 Aralık 2001 tarihinde Edirne ilinde Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam adaylığı döneminin sonunda katıldığı 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu dönem birincisi olarak tamamlayarak Kayseri ili Tomarza ilçesi Kaymakamlığına asaleten atandı.

Daha sonra sırasıyla; Kayseri-Tomarza Kaymakamı, Bingöl-Yayladere Kaymakamı, Elazığ-Kovancılar Kaymakamı, Rize-Pazar Kaymakamı, Çorum-Osmancık Kaymakamı, Mülkiye Müfettişi olarak görev yaptı.

 

Vali Aslan, evli ve iki çocuk babasıdır.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.