banner
banner
banner

DÜZCE OLARAK YILDA 85 BİN TON BEYAZ ET ÜRETİYORUZ!

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Yığılca İlçesinde Tarım ve Orman Bakanlığının “Kırsal Kalkınma Yatırımları  ve Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi” projesi kapsamında hibe desteklerinden yararlanarak proje ile hayata geçirilen İğneler köyü..

DÜZCE OLARAK YILDA 85 BİN TON BEYAZ ET ÜRETİYORUZ!
Yayınlanma: Güncelleme: 102 views

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Yığılca İlçesinde Tarım ve Orman Bakanlığının “Kırsal Kalkınma Yatırımları  ve Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi” projesi kapsamında hibe desteklerinden yararlanarak proje ile hayata geçirilen İğneler köyü muhtarı Selahattin Bulut’a ait 170 bin kapasiteli tavukçuluk işletmesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Düzce etlik kanatlı hayvan yetiştiriciliği 335 işletmede 442 adet kümeste toplam 10 milyon 200 bin adet kapasite ile yapıldığını belirten Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Düzce ili  tavuk sektöründe önemli bir paya sahiptir. İlde yıllık 38 milyon 800 bin adet etlik piliç kesimhanelere sevk edilerek yetiştiricilik sonucu yıllık 85 bin ton beyaz et üretimi ile ülke ekonomisine önemli bir  katkı sağlanmaktadır’ diye konuştu.

 

İlimizde etlik kanatlı hayvan yetiştiriciliğinin gelişmesine katkı sağlayan Bakanlığımızın Kırsal Kalkınma Yatırımları Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi programı ile 10. Etap ve 11. Etap kapsamında projelerİN uygulandığını dile getiren Uzun,  10. Etap kapsamında Tarımsal Üretime Yönelik olarak Tamamlama Projesi uygulayan işletmeye (Broiler Tavuk Kümesi Yapımı) 2015 ve 2016 yıllarında 488.750,00 TL, 11. Etap Kapsamında ise Çiftlik Faaliyetlerin Geliştirmesine yönelik olarak Biyogüvenlik tedbirleri uygulayan işletmeye 2017 yılında 224.040,00 TL hibe ödemesi yapılmıştır’ açıklamasında bulundu.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.