banner
banner
banner

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN ULAŞIM VE SUYA ZAM!

Düzce Belediyesi, ağustos ayının ikinci Meclis toplantısında aldığı kararla kentte ulaşım ve suya zam yaptı. Buna göre, indirimli elektronik kart ile biniş ücreti 10 TL, tam kart biniş ücreti 16..

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN ULAŞIM VE SUYA ZAM!
Yayınlanma: Güncelleme: 139 views

Düzce Belediyesi, ağustos ayının ikinci Meclis toplantısında aldığı kararla kentte ulaşım ve suya zam yaptı. Buna göre, indirimli elektronik kart ile biniş ücreti 10 TL, tam kart biniş ücreti 16 TL olarak belirlendi. Meskenlerdeki su tüketimi ise 25 metreküpe kadar 7,81 TL olan birim fiyatı 10,75 TL’ye, 25 metreküpten sonrası ise 15,60 TL’den 21,50 TL’ye yükseldi.

 

Düzce Belediyesi meclis toplantısından ulaşım ücretlerine ve suya zam çıktı.

Düzce Belediyesi’nde ağustos ayı Meclis toplantısının ikinci oturumu, Belediye Meclis Başkanvekili Hüdaver Gösterişli başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantı, ilk oturumuna ait meclis tutanak özetinin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından 27 gündem maddesi görüştü. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen 2023 yılı gelir tarifesinde değişikliği maddelerine geçilirken, yolcu taşıma ücretlerinde güncellemeye gidildi.

 

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Buna göre, elektronik kart ile biniş ücreti (tam bilet) 16 TL, indirimli elektronik kart ile biniş ücreti 10 TL, tek kullanımlık bilet ücreti 18 TL, kredi kartı ile biniş ücreti 17 TL, genç kart 81 ile biniş ücreti ise 380 TL olarak güncellenerek üyelerin oy çokluğu ile meclisten geçti.

Meskenlerde su tüketimine dair ise 25 metreküpe kadar 7,81 TL olan birim fiyatı 10,75 TL’ye, 25 metreküpten sonrası ise 15,60 TL’den 21,50 TL’ye yükseldi.

Hukuk, 5 yıllık imar komisyonu ve imar komisyonuna havale edilen gündemin diğer maddeleri de meclis üyeleri tarafından görüşülerek karara bağlandı.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.