banner
banner
banner

DEPREM İLE BİRLİKTE SİGORTA BİLİNCİ ARTTI!

23 Kasım’da Düzce’de meydana gelen depremde zorunlu deprem sigortası, özel konut sigortası, işyeri sigortası ve eşya sigortası yaptırmanın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Düzce depreminde ev ve işyerlerini sigortalatanlar..

DEPREM İLE BİRLİKTE SİGORTA BİLİNCİ ARTTI!
Yayınlanma: Güncelleme: 138 views

23 Kasım’da Düzce’de meydana gelen depremde zorunlu deprem sigortası, özel konut sigortası, işyeri sigortası ve eşya sigortası yaptırmanın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Düzce depreminde ev ve işyerlerini sigortalatanlar hasar ödemelerini bir aydan daha az bir sürede alırken, sigorta yaptırmayanlar ise büyük mağduriyet yaşadılar.

Düzce’de ilk kez Sigorta Şirketleri de deprem ile birlikte büyük sınav verdi ve özel konut sigortası ve  işyeri sigortalarında özveri ile çalışarak müşterilerinin hasarlarını ödeme noktasında yoğun mesai yaptılar.

Deprem sonrası Sigorta şirketlerinin yaşadığı süreci gazetemize anlatan Seç Sigorta Ltd. Şti yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sert, ” yaşadığımız deprem afeti bizim için de büyük bir tecrübe oldu” diye konuştu.

1600’ün üzerinde hasar dosyası açtıklarını belirten Sert;  ”Halen de açmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin gözünde bugüne kadar sürekli poliçe kesen bir firma konumundaydık, ancak deprem ile birlikte ilk kez bu denli müşterilerimizin hasarlarını ödeme noktasında yoğun mesai yapıp mağduriyetlerini kısa sürede gidererek sigorta şirketlerinin ne kadar önemli olduğunu göstermiş olduk dedi.

Dask sigortası yaptıranların tamamının Düzce ölçeğinde mağdur edilmediğini dile getiren Sert, Dosyası açılan herkes hasarı nispetinde ödemesini aldı.  Özel konut sigortası yaptığımız tüm müşterilerimiz için ekibimiz depremin ilk gününden bu yana mesai mefrumu gözetmeden özveri ile çalıştı, eksper arkadaşlarımız günlerce Düzce’de kaldı, dosyası açılan müşterilerimiz bekletilmeden dosyaları sonuçlandırıldı ve ödemeleri aynı hafta içinde yapıldı diye konuştu.

ETHİCA SİGORTA VE AXA SİGORTA’DAN DÜZCE’YE BÜYÜK DESTEK

Ethica Sigorta ve Axa Sigorta’nın Düzce’ye özel deprem muafiyetini kaldırdığını ve hasar dosyası açılan tüm müşterilerine kesinti yapmadan oluşan hasarın tamamını ödediğini dile getiren Sert, bu bizim talebimizdi. Bizi kırmadılar, bu da müşteriler nezdinde büyük bir memnuniyet oluşturdu dedi.

DEPREM BİLİNCİ ARTTI, SİGORTA YAPTIRANLARIN SAYISI YÜZDE 50 ARTTI!

Deprem sonrası sigorta şirketlerinin gücünü gören vatandaşların konut ve işyerlerini sigortalatmak için adeta sıraya girdiğini belirten Sert, deprem bilinci arttı, insanlar Zorunlu deprem Sigortasının önemini bir kez daha görmüş oldu, ev ve işyerlerinde hasar oluşan kişilerin sigorta sayesinde hasarlarının karşılandığını görmesi bizlere olan güveni de arttırdı, Şu anda yoğun bir şekilde Sigorta işlemleri yapıyoruz. işlerimiz yüzde 50 oranında arttı” dedi.

SİGORTALI HİÇ BİR MÜŞTERİMİZ MAĞDURİYET YAŞAMADI, HIZLI SÜREÇ BİZLERİ GURURLANDIRDI!

Hasar dosyalarında eksper süreci ve ödeme sürecinin çok hızlı gerçekleşmesi, sigorta yaptıran müşterilerimiz nezdinde büyük memnuniyet oluştururken yaşadığımız bu hızlı süreç bizleri de gururlandırdı diyen Sert; yoğun mesai yaptık belki ama neticesini aldığımızı görmek bizleri de memnun etti. diye konuştu.

DASK’IN SADECE ABONELİK İÇİN YAPTIRILAN ZORUNLU BİR SİGORTA OLMADIĞINI DEPREMDE GÖRDÜK!

Düzce’de son yıllarda yapılan yapıların depremde ne kadar sağlam olduğunu gördük diyen Sert, benim tavsiyem, Lütfen zorunlu deprem sigortalarını  ve özel konut sigortalarını yaptırsınlar Dask deprem sonrası teminatları arttırma zehilleri uygulamaya başladı, deprem öncesi 100 m2’ye 180 bin lira para öderken , deprem sonrası bu rakam 360 seviyelerine geldi, ödeme rakamları iyileştirildi. DASK’ın ne denli önemli bir kurum olduğunu, sadece abonelik için yaptırılan zorunlu bir sigorta olmadığını da deprem ile birlikte yaşayarak görmüş olduk dedi.

 

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.