banner
banner
banner

ÇÖPE ATMAYIN KARACİĞERİN İLACI!

Karaciğere iyi gelen birçok sebze bulunuyor. Doğru sebzeleri bir araya getirdiğinizde vücuda yüklenen şifa katlanarak artıyor. Bu sebzelerden biri de havuç. Havucun suyu o sebzenin yaprağıyla yan yana geldiğinde mucize..

ÇÖPE ATMAYIN KARACİĞERİN İLACI!
Yayınlanma: Güncelleme: 15 views

Karaciğere iyi gelen birçok sebze bulunuyor. Doğru sebzeleri bir araya getirdiğinizde vücuda yüklenen şifa katlanarak artıyor. Bu sebzelerden biri de havuç. Havucun suyu o sebzenin yaprağıyla yan yana geldiğinde mucize oluyor. Vücuttaki karaciğeri yenilemekle kalmıyor yaraları önlüyor.

Mide ve bağırsaklardaki rahatsızlıkları tedavi edici özelliği olan pancar suyu havuçla yan yana geldiğinde karaciğerin ilacı oluyor. Çünkü pancar yaprakları içerisinde, kendisinden kat kat fazla protein, fosfor ve çinko, B6 vitamini, magnezyum, potasyum, bakır, manganez ve bol miktarda antioksidan bulunmaktadır. Dolayısıyla bu ikili karaciğerden sivilcelere kadar şifalı bir karışım oluyor. Fakat tek faydası bu değil. İşte pancar yaprağının faydaları…

KARACİĞER HASTALIKLARINI ÖNLER

Özellikle havuç suyuyla pancar suyu karıştırıldığında alyuvarları daha hızlı çoğaltır. Mide ve bağırsaklardaki rahatsızlıkları tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Karaciğer hastalıklarını önler varsa tedavisinde yardımcı olur.

SİVİLCELERİ YOK EDER

İçerisinde bulunan B vitamini ve fosfor sayesinde ciltle bulunan sivilceleri yok eder. Pişirilip ezilmişi vücuttaki yaralara, morluklara ve şişliklere sarıldığında tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Bu bitki, lösemi, kanser ve verem gibi ciddi hastalıklardan koruyarak, tedavisine yardımcı olacaktır. Bu nedenle düzenli bir şekilde hastalık boyunca tüketilmesi gerekir.

YARALARI İYİLEŞTİRİYOR

Kırmızı pancar yaprağı, haşlanarak ciltte bulunan yaralara soğuk şekilde uygulandığında ve belli süre bu şekilde bekletildiğinde hücre yenilenmelerini artırarak yaraların çok daha hızlı iyileşmesini sağlamaktadır.

STRESİ ÖNLÜYOR

İçerisinde bulundurduğu B vitaminiyle fosfor sayesinde meydana gelen stresli durumların önüne geçmektedir. Başta çocuklar olmak üzere birçok kişide bağışıklık sisteminin güçlenmesine önemli etkilerde bulunur. Yaprağın bu faydasından yararlanmak için bol bol ve sık sık tüketmeniz gerekmektedir.

KAN YAPICI ÖZELLİĞİ VAR

Herhangi bir hastalık nedeniyle ya da doğal olarak kansız olanların kırmızı pancar yaprağını dolaylı ya da doğrudan tüketmeleri durumunda kan yapımı daha da hızlanır. Bu etkiyi görebilmek için kırmızı pancar yaprağını düzenli bir şekilde tüketmelisiniz.

BAĞIRSAKLARI ÇALIŞTIRIR

Mide ve bağırsaklara iyi gelir. Pancar yaprağının mide ve bağırsaklarda oluşan rahatsızlıkları tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Mide ekşimesini yatıştırır.

ŞEKER HASTALARI TÜKETMEMELİ

Kırmızı pancar yaprağı, birçok şekilde tüketilebilmektedir. Kavrulur, salata yapılarak ya da doğrudan yenebilir. Yetişkin bir kişi için günde 400 gramdan daha fazla pancar tüketmek maksimum bir değerdir. Kırmızı şeker pancarı, tamamen bitkisel bir ürün olduğu için insanlarda çok ciddi sorunlara ya da yan etkilere neden olmamaktadır. Bu nedenle yetişkin bir insanın günlük olarak 500 gramdan daha fazla olmayacak şekilde kırmızı pancar yaprağı yemesi herhangi bir soruna neden olmayacaktır. Özellikle şeker hastalarının şeker pancarı yaprağını yemekten kaçınmaları gerekir. Aksi durumda ciddi sağlık problemleri ortaya çıkabilir.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.