banner
banner
banner

AKÇAKOCA’DA BELEDİYE MECLİSİ BORÇLANMAYI REDETTİ!

Akçakoca Belediye Meclisinin Mayıs ayı oturumunda ele alınan kredi borçlanması talebi, Meclis’te oy çokluğuna sahip olan Ak Parti meclis üyeleri tarafından reddedildi. Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, ETY’den emekli edileceğini..

AKÇAKOCA’DA BELEDİYE MECLİSİ BORÇLANMAYI REDETTİ!
Yayınlanma: Güncelleme: 78 views

Akçakoca Belediye Meclisinin Mayıs ayı oturumunda ele alınan kredi borçlanması talebi, Meclis’te oy çokluğuna sahip olan Ak Parti meclis üyeleri tarafından reddedildi.

Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, ETY’den emekli edileceğini söylediği 35 personelin emekli edilebilmesi için 26 milyon liraya ihtiyaç olduğunu, bu paranın İller Bankası A.Ş’den kredi borçlanması yapılarak ödeneceğini söyledi.

Albayrak’ın borçlanma yetkisi Ak Parti kanadında kabul görmedi.

Ak Partili belediye meclisi Tarık Cingirt, önceden kendilerine konuyla ilgili olarak bir aydınlatma yapılmadığını söyledi. Söz konusu işçilerin mesleklerinde usta olan kalifiye işçiler olduklarını ve emekli edilecek personelin isimlerini bilmediklerini söyleyen Cingirt, bu aşamada borçlanmaya destek olmayacaklarını söylerken, emekli edilecek personelden imzalı ‘rıza’ belgeleri alındığı taktirde kredi borçlanmasına destek olmayı değerlendireceklerini sözlerine ekledi.

Yapılan itirazı saygıyla karşıladıklarını belirten belediye başkanı Fikret Albayrak ise, belediyede yüzde 50 oranında fazla personel olduğunu, yüksek personel girdileri nedeniyle bütçeden her ay 4 milyon liranın üzerinde açık verdiklerini belirterek, ‘Türkiye’deki 1.400 belediye arasında bizimkisi gibi bir belediye yok. Bu şartlarda belediye hizmeti verilemez. Herkes elini taşın altına koymalı, herkes fedakarlık etmeli. Bu yapılan uygulama keyfiyet değil bir zorunluluktur’ açıklamasında bulundu.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.