banner
banner
banner

“100. YILDA ÖĞRETMEN OLMAK”

Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, “100. Yılda Öğretmen Olmak” adlı programı Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenledi. Programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi..

“100. YILDA ÖĞRETMEN OLMAK”
Yayınlanma: Güncelleme: 55 views

Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, “100. Yılda Öğretmen Olmak” adlı programı Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenledi. Programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, davetli konuklar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Elçin Yazıcı Arıcı, öğretmenin insan olma sürecine rehberlik eden kişi olduğunu belirtti. Arıcı, eğitimcilerin çocukları değerlerle desteklemesi gerektiğini vurguladı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, programın düzenlenmesinden dolayı Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne teşekkür etti. Genç, okul öncesi öğretmenliğinin önemine vurgu yaparak konuşmasını tamamladı.

Programda ayrıca, Cumhuriyetimizin 100. yılı için bestelenen Parla Marşı’nın Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğrenci Korosu tarafından seslendirilmesiyle devam edildi. Anadolu’nun bir köyünde öğretmenlik yapan Melek Yıldızdoğdu’nun program için yazdığı kompozisyon da katılımcılarla paylaşıldı. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa şarkısının bardaklar ritim oyunuyla seslendirildiği programda, farklı müzik aletleriyle yapılan bambaşka bir orkestra deneyimi de dinleyiciler tarafından ilgiyle takip edildi.

Programın son bölümünde Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şehnaz Ceylan, “21. Yüzyılda Gelişimsel Öğretmen Olmak” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Ceylan, konuşmasında çocukların gözlerine bakmadan onları göremeyeceğimizi vurgulayarak, çocukları anlamak ve onlara kendimizi anlatabilmek için onlara özel olduğunu hissettirmenin önemine değindi.

Program, Prof. Dr. Şehnaz Ceylan’a teşekkür belgesi verilmesi ve Düzce Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Elçin Yazıcı Arıcı ile lisans öğrencileri tarafından hazırlanan hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.