banner

EMEK KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR!

Millet İttifakı CHP Düzce Milletvekili 1’inci sıra Adayı Talih Özcan 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı nedeniyle açıklama yaptı. Talih Özcan, işçi ve emekçi hakkının ‘kırmızı çizgileri’ olduğunu belirterek, “emek..

EMEK KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR!
Son Güncelleme: Whatsapp
banner

Millet İttifakı CHP Düzce Milletvekili 1’inci sıra Adayı Talih Özcan 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı nedeniyle açıklama yaptı. Talih Özcan, işçi ve emekçi hakkının ‘kırmızı çizgileri’ olduğunu belirterek, “emek ortaya koyan herkese saygımız sonsuzdur,” dedi.
Millet İttifakı Milletvekili Adayı Talih Özcan açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi: “Emek her zaman ince çizgimizdir ve emek ortaya koyan herkese saygımız sonsuzdur. Emek ve dayanışmanın günü olan bu 1 Mayıs’ta başta ekonomik sorunlar olmak üzere içinden geçtiğimiz bu sürecin en kısa zamanda son bulmasını ve bu sürecin yarattığı tüm sıkıntıların ortadan kalkarak, emekçilerimizin bir an önce maddi ve manevi olarak rahat bir soluk almasını yürekten diliyorum. Bu zorlu süreçte ekonomik sıkıntılarla boğuşan, buna rağmen kimsenin mağdur olmaması için fedakârca çalışan esnaflarımıza, eğitimcilerimize, sağlık çalışanları ile tüm özel, kamu ve hizmet sektöründeki emekçilere de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”
Talih Özcan, iktidar olmaları durumunda hayata geçirecekleri işçi hakları konusunda da şu bilgileri verdi: “ Sendikalaşmayı ve işyerlerinde toplu iş sözleşmesi yapılmasını destekleyecek, sendikalı iş yerlerinin rekabet gücünü korumak amacıyla destek modelleri geliştireceğiz.
Sigortalının çalıştığı süre arttıkça aylık bağlama oranın da arttığı bir sisteme geçecek, daha uzun süre çalışanın daha fazla emekli aylığı almasını sağlayacağız. Riskli meslekleri yeniden belirleyerek risk seviyesi yüksek tehlikeli işlerde yıpranma paylarını artıracağız. Çırak ve stajyer olarak geçirilen sürelere ilişkin sosyal güvenlik primleri için borçlanma hakkı tanıyacağız.
Eğitim, bilinçlendirme, yerinde ve etkili denetim, sivil toplum örgütleriyle iş birliği, yasal teşvikler, teknolojik imkanlar ve veri entegrasyonları yoluyla kayıt dışı istihdamla mücadele edeceğiz. Çocuk işçi çalıştırılmasını engelleyeceğiz. Kaçak yabancı işçilikle tavizsiz ve etkin mücadele edeceğiz.
Her 1 Mayıs’ta olduğu gibi emeğin kutsallığına olan inancımla her alanda üreten, alın terini ortaya koyan tüm işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, geçmişten günümüze emek mücadelesinde kaybettiğimiz tüm kardeşlerimizi de rahmetle anıyorum.”

banner

İLK YORUMU SİZ YAZIN

banner

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.